5 miejsc które musisz zobaczyć w Warszawie

Stolica Polski, Warszawa to miejsce, które rzadko kiedy określane jest mianem turystycznego. To wielki błąd! Wszak, Warszawa skrywa w sobie naprawdę wiele miejsc, które stanowią świetną rozrywkę dla każdego turysty. Poznaj pięć szczególnych miejsc, które musisz zobaczyć będąc w Warszawie!

Ogród zoologiczny
Ogród zoologiczny w Warszawie to jedno z najpiękniejszych miejsc na mapie stolicy. Otwarte codziennie (od 9.00 do 18.00) stanowi gratkę zarówno dla osób młodych, jak i tych nieco starszych.

Ogród Zoologiczny w Warszawie usytuowany jest przy ulicy Ratuszowej 1/3. Jego historia może sięgać nawet XVII wieku. Wówczas to powstawały pierwsze zwierzyńce na terenach dzisiejszej stolicy.

Za wejście do ogrodu zoologicznego zapłacimy: 25 złotych (bilet normalny), 15 złotych (bilet ulgowy), 13 złotych (bilet ulgowy z kartą KMW).

Kolumna Zygmunta III Wazy w Warszawie
Lubisz historię? Cenisz sobie zabytki kulturowe? Musisz koniecznie zobaczyć pomnik króla Zygmunta III Wazy, który mieści się na placu Zamkowym w Warszawie. Wzniesiona została w XVII wieku według projektu dwóch autorów: Constantino Tencalliego i Augustyna Locciego.

Obecnie na placu Zamkowym stoi jedynie rekonstrukcja XVII wiecznego monumentu. Wszak, w 1944 roku, została doszczętnie zniszczona przez wojska niemieckie. Ostał się jedynie oryginalny trzon kolumnowy.

Pomnik Małego Powstańca w Warszawie
Jednym z miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć będąc w Warszawie jest Pomnik Małego Powstańca. Znajduje się przy ulicy Podwale. Został stworzony w celu upamiętnienia najmłodszych powstańców warszawskich.

Choć pomnik został zaprojektowany tuż po wojnie, to został odsłonięty dopiero w 1983 roku. Początkowo rzeźba rozprowadzana była w formie miniaturowej. Wyróżniona między innymi w konkursie organizowanym przez ZPAP pt. „dzieło upamiętniające powstanie”.

Muzeum plakatu w Wilanowie
Muzeum plakatu w Wilanowie to miejsce, które liczy sobie już 50 lat. Powstało bowiem w 1968 roku. Jest jednym z oddziałów muzeum Narodowego w Warszawie. W swojej kolekcji ma ponad pięćdziesiąt tysięcy różnych prac (zarówno pochodzenia polskiego, jak i zagranicznego).

Muzeum organizuje również wystawy plakatów. Mieści się przy ulicy Stanisława Kostki Potockiego 10/16. Za bilet normalny zapłacimy 11 złotych, ulgowy zaś kosztować nas będzie 8 złotych.

Pałac Kultury i Nauki
Jednym z najbardziej znanych i charakterystycznych miejsc na mapie Warszawy jest Pałac Kultury i Nauki. To najwyższy budynek w Polsce – siedziba Rady Stołecznego Miasta Warszawa.

W Pałacu znajduje się wiele firm, teatrów, kin, uczelni wyższych, bibliotek itp. To prawdziwa baza informacji na temat Warszawy i świetne miejsce na całodniowy wypad. Mieści się przy Placu Defilad 1. Wybudowany w socrealistycznym stylu budowla mierzy 237 metrów (wysokość całkowita). Ma 42 kondygnacje. Do użytku została oddana w 1955 roku jako Pałac Kultury i Nauki im. Józefa Stalina.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*