Co przyczynia się do występowania trądziku? Jakie są suplementy na trądzik?

nonacne opinie

Pojawiają się zawsze w najmniej oczekiwanym momencie, stanowią poważny defekt estetyczny i co kluczowe – dosięgają niemal każdego. O czym mowa? Oczywiście o pryszczach – grudkach, krostkach i zaskórnikach, czyli defekcie charakterystycznym dla okresu dojrzewania, ale nie tylko.

Trądzik młodzieńczy – czy jest groźny dla zdrowia?

Z reguły, trądzik nie stanowi żadnego zagrożenia dla zdrowia organizmu. Nie mniej, w wielu przypadkach może powodować silne, często nieodwracalne zmiany w psychice pacjenta. W przypadku dużych zmianach na skórze, pacjenci borykają się z kompleksami, które wpływają na pewność siebie. A ta – jak powszechnie wiadomo – ma kluczowe znaczenie w okresie dojrzewania.

Nierzadko zdarza się, że pacjenci zmagający się z trądzikiem są wycofani, nieśmiali i aspołeczni.

Co przyczynia się do występowania trądziku?

Choć nazwa „trądzik młodzieńczy” może sugerować, że jest to defekt pojawiający się tylko i wyłącznie u osób młodych, to niestety nierzadko pojawia się także u osób starszych. Z trądzikiem młodzieńczym zmagają się często kobiety w ciąży oraz osoby wchodzące w okres okołomenopauzalny/okołoandropauzalny.

W każdym z tych przypadków zmiany mają taki sam charakter. Co więcej, jeśli w młodości zmagasz się z dużymi zmianami, istnieje zwiększone ryzyko, że przebieg choroby w przyszłości (podczas ciąży, menopauzy/andropauzy) będzie podobny. Dlatego też, kluczowa jest prawidłowa profilaktyka.

Jak zapobiec występowaniu trądziku?

O tym, że lepiej zapobiegać, aniżeli leczyć już wieki temu przekonywał Hipokrates. Ta maksyma, nadal jest aktualna i tyczy się także zmian skórnych w postaci trądziku. Warto jednak zdać sobie sprawę, że istnieje kilka spojrzeń na prawidłową profilaktykę.

„Zmiany hormonalne są nieuniknione, a więc trądzik na pewno się pojawi”
To jedna z tez, która nie tylko pojawia się w głowach pacjentów, ale także pada z ust specjalistów. Czy jest poprawna? Z całą pewnością. Zmiany hormonalne są nieuchronne, a co za tym idzie – trądzik w lwiej części przypadków również. Nie mniej, charakter i nasilenie zmian – może być różne, dlatego też warto zadbać o prawidłową profilaktykę.

„Odżywianie i prawidłowa pielęgnacja – to wszystko co możesz zrobić!”

W wielu przypadkach dermatolodzy starają się przekonać, że w praktyce zmiany można ograniczyć tylko poprzez prawidłową dietę i pielęgnację. To oczywiście nieprawda! Wpływ na trądzik ma cały styl życia.

Nie ma jednej słusznej drogi. Profilaktyka powinna być oparta o kilka fundamentów:

  • zdrowa dieta
  • kontrola zmian hormonalnych (badania)
  • prawidłowa pielęgnacja skóry
  • zdrowy styl życia (aktywność fizyczna, brak używek etc.)

Coraz popularniejszym rozwiązaniem jest również stosowanie suplementów diety.

Trądzik już się pojawił – co robić?

Niestety, bardzo często jest za późno na jakąkolwiek formę profilaktyki. Kiedy trądzik już się pojawi, istnieje kilka możliwości na ich eliminację.

Zmiana stylu życia, nawyków żywieniowych i sposobów pielęgnacji

Lwia część osób w pierwszej kolejności decyduje się na zmianę stylu życia, zmiany w diecie oraz korektę pielęgnacji. Jest to oczywiście dobre rozwiązanie, nie mniej – w bardzo dużej części przypadków – niedostatecznie efektywne. 

Laseroterapia, mikrodermabrazja i inne zabiegi medycyny estetycznej

To formy terapii, po które coraz częściej sięgamy. Wynika to przede wszystkim z faktu, iż jest to rozwiązanie o wysokiej skuteczności. W niektórych przypadkach otrzymujemy niemal gwarancję natychmiastowej poprawy. Wadą tego rozwiązania jest stosunkowo wysoki koszt.

Termentiol, maść ichtiolowa i inne medykamenty
Środki do stsoowania miejscowego, tabletki (nierzadko kuracja hormonalna) to kolejne, cieszące się sporą popularnością rozwiązania, które są warte uwagi. Ich skuteczność bywa bardzo wysoka, nie mniej – kluczowy jest odpowiedni dobór preparatu.

Suplementy diety na trądzik
Wspomniane wyżej suplementy diety na trądzik to rozwiązania coraz skuteczniejsze. Ich wysoka efektywność, w połączeniu z pełnym bezpieczeństwem stosowania i atrakcyjną ceną – sprawia, że spora część osób ochoczo sięga po te rozwiązania.

nonacne opakowanie

Suplementem diety, który cieszy się aktualnie największą popularnością zdaje się być Nonacne (Nonacne.pl).

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*