Muzeum domków dla lalek

Istnieje wiele rodzajów muzeów. Jedne odnoszą się do historii życia, inne do historii sztuki, jeszcze inne – przedstawiają gadżety, rekwizyty i przedmioty.

Muzeum domków dla Lalek w Warszawie
Jednym z miejsc, które opiniowane jest szczególnie dobrze jest muzeów domków dla lalek. To miejsce, które mieści się w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie (Plac Defilad 1).

Na liście Warszawskich atrakcji zajmuje świetne piąte miejsce (według rankingu serwisu Trip Advisor). Co jest takiego szczególnego w domkach dla lalek? Dlaczego tak wiele osób odwiedza to muzeum? Muzeum domków dla lalek to rozrywka dosłownie dla każdego, niezależnie od wieku. Świetnie w muzeum domków dla lalek bawić się będą zarówno dziewczyny, jak i chłopacy.

Muzeum Powstania Warszawskiego
Znajdujące się przy ulicy Grzybowskiej 69 Muzeum Powstania Warszawskiego to prawdziwa historia jednego z największych powstań w historii Polski. W Muzeum można poznać życie codzienne powstańców, historię walki. Przygotowano również ekspozycję zatytułowaną „Muzeum Małego Powstańca”, która przeznaczona jest dla najmłodszych.

Muzeum Powstania Warszawskiego to nie tylko ogromna baza informacji. To także miejsce, w którym można oddać cześć powstańcom.

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie
Pałac w Wilanowie to miejsce obok którego nie można przejść obojętnie. Sięgająca XVII wieku opowieść o pałacu i ogrodach Króla Jana III to doskonały pomysł na spędzenie czasu dla osób lubujących się w historii naszego kraju.

Ze względu na piękne ogrody, szczególnie warto odwiedzać Wilanowski park w okresie wiosenno-letnim. Wówczas jest tam zdecydowanie najpiękniej. Pałac mieści się przy ulicy Stanisława Kostki Potockiego 10/16. Koszty biletów wahają się od 5 do 30 złotych.

Muzeum Narodowe w Warszawie
Tradycyjne, klasyczne Muzeum Narodowe to ekspozycja, która zachwyci każdego widza zainteresowanego historią Polski. Muzeum Narodowe mieści się przy ulicy Aleje Jerozolimskie 3. To jedno z najważniejszych miejsc na muzealnej mapie Warszawy.

Pozwala obcować ze sztuką z bliskością. To świetne miejsce zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Bogate zbiory w muzeum zachwycą dosłownie każdego.

Muzeum Więzienia Pawiak
Jednym z najczęściej odwiedzanych muzeów w Warszawie jest Muzeum Więzienia Pawiak. Zlokalizowane przy Dzielnej 24/26 jest zaliczane do kategorii muzeów specjalistycznych.

Jest to swojego rodzaju upamiętnienie działalności więzienia Pawiak w czasie okupacji niemickiej w latach 39’-44’. To liczące już sobie ponad 50 lat muzeum jest absolutnym „must see” na liście każdego kogo interesuje wojenna historia Polski.

 

To nie wszystko!
W Warszawie jest zdecydowanie więcej miejsc wartych zobaczenia. Powyższa „piątka” to subiektywny wybór, który oparty został o: własne doświadczenia, opinie, recenzje i oceny miejsc.

Jeśli masz jakieś sugestie i chcesz polecić inne muzea – koniecznie napisz o nich w komentarzu pod tym artykułem. Zapraszamy do dyskusji.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*