Muzeum Życia w Komunie – CZAR PRL

Jednym z najczęściej odwiedzanych muzeów w Warszawie jest niewielki Czar PRL – muzeum życia w komunie. To, znajdujące się przy ulicy Mińskiej 22 Muzeum to doskonała rozrywka zarówno dla młodzieży, jak i starszy widzów.

PRL – co to jest?
PRL, a właściwie Polska Rzeczpospolita Ludowa to nazwa państwa polskiego, która obowiązywała od 1952 do 1989 roku. PRL jest jednak czymś więcej niż tylko okresem w czasie którego byliśmy krajem niesuwerennym, podlegającym ZSRR.

Często można spotkać się z powiedzeniami: „A pamiętasz PRL?”, „Za czasów PRL-u to było…”, „A w PRLu…”. Czar PRL – muzeum życia w komunie pozwala przenieś się w czasie i przypomnieć sobie standardy życia w tamtych czasach.

Przenieś się na chwilkę do PRL-u!
Stary magnetofon, czarno-biały telewizor czy kartki na mięso? Co najbardziej kojarzyć Ci się z PRL-em? W Czar PRL znajdziesz dosłownie wszystkie symbole Polskiej Rzeczpospolita Ludowej. To miejsce, które zachwyca swoją prostotą.

Muzeum Życia w Komunie to atrakcja turystyczna, którą zachwyceni będą wszyscy – niezależnie od wieku. Dla osób młodszych to doskonała okazja na poznanie historii i dobitniejsze zrozumienie czym był PRL i jakie standardy obowiązywały. Z kolei dla dorosłych, to okazja do przypomnienia sobie tego w jakich czasach żyliśmy i jak mocno zmieniło się nasze życie.

CZAR PRL – Rekwizytorium
Rekwizytorium, czyli… część muzeum w której można znaleźć mnóstwo rekwizytów z czasów PRL. Umieszczone tam przedmioty są niezwykle charakterystyczne. Wszakże, niegdyś – nie mieliśmy do dyspozycji dziesiątek różnych telefonów, telewizorów, czy innych przedmiotów. Wszystko to, co znajdowało się w domu – było niemalże jednakowe.

Pokoje urządzone w starym stylu, półki pamięci i mnóstwo rekwizytów – to wszystko czeka na Państwa w jedynym, niepowtarzalnym muzeum czasów PRL.

CZAR PRL – Nysa 522
Muzeum życia w komunie to nie tylko rekwizyty, to także świetna zabawa. Czar PRL udostępnia bowiem możliwość przejażdżki zabytkowymi już Nysami 522. Te „komunistyczne busy” to pojazdy, których nie widujemy już na drogach.

Muzeum Czar PRL umożliwia zatem jeszcze dogłębniejsze przeniesienie się kilkadziesiąt lat wstecz. Odremontowane, odrestaurowane Nysy 522 mogą być wykorzystywane w kilku wariantach, a konkretniej:

  • Wycieczka CZAR PRL – najważniejsze obiekty socjalizmu w Polsce.
  • Warszawska przygoda – nieco historii w połączeniu z wizytą w klasycznym barze mlecznym.

Organizacyjnie: gdzie, kiedy i jak?
Czar PRL otwarty jest przez siedem dni w tygodniu. Od poniedziałku do piątku: 10.00 – 16.00, w weekendy: 11.00 – 17.00.

Bilety wstępu to niewielki wydatek. Za normalną wejściówkę zapłacimy 8 złotych. Z kolei bilet ulgowy to zaledwie pięć złotych. Dzieci do trzech lat, zwiedzać mogą całkowicie za darmo. Czar PRL umożliwia wynajem rekwizytów i przedmiotów.

Miejsce znajduje się przy ulicy Mińskiej 22, jednakże do muzeum wejdziemy także od ulicy Głuchej oraz Kamionkowskiej.

To niezwykle klimatyczne miejsce odwiedzane jest każdego roku przez naprawdę spore grono turystów. Po prostu musisz tu być!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*